Aleyna Tercüme ve Çeviri Bürosu Ankara & İstanbul

Konsekütif(Ardil) Tercüme

Konsekütif(Ardil) Tercüme

Çeviri çift taraflı olabilir. Bu tercüme hizmetimiz çapında deneyime sahip tercümanlarımız tarafından verilir. Kısaca ardil tercümede, tercümanın bir toplantı vb. durumunda kişiyi dinleyip bir süre not alarak daha sonra tercüme yapması işidir.

Topluluk önünde, herhangi bir konu hakkında yapılan ifadelerin konuşmacının sözlerini tamamlanmasının ardından, tercümanın aldığı notlar eşliğinde devam edilen bir çeviri türüdür. Tercüman, cümleleri çevirir fakat konuşmadan yazara not alır ve kişilere anlatılanları aktarır. Birkaç cümle tamamlandıktan yada konuşmanın bitirilmesinden sonra da uygulanabilirliği vardır. Mikrofon, kulaklık gibi ihtiyaçların tüm dinleyiciler tarafından kullanılmak istenmediği zamanlarda genellikle tercih edilir. İstenirse çeviri çift taraflı da oluşturulabilir. İletişim kalitesini olumsuz etkileyen bir tür değildir ve personellerimizin deneyimleri ile bizleri tercih ederek desteğimizi alabilirsiniz.

Türkiye’deki sayılı ve alanında kariyer sahibi olan tercümanlık ofisimiz ile hayatınızdaki en önemli zamanlardaki ihtiyacınız olan çeviri işlemlerinde sizden gelecek istekler ışığında değerlendirmeler yaparak, anlam eksilmesi yaşamadan yeminli personellerimiz ile çalışmak ister misiniz?